• 未标题-1_画板 1
 • 未标题-1_画板 1
 • 2_画板 1
 • 3_画板 1

ED2012 IP65 LED вдлабна светилка на место 20W со големина 140mm DALI со затемнување

Краток опис:

Различни големини и моќност на дупчење.

Вградените лед светла се применуваат за различни проекти за внатрешно и комерцијално осветлување.

Долна UGR<19 лед точка светло.

Висок лумен и високо CRI LED осветлување опционални.


 • Влезен напон:AC220-240V
 • ПФ:0,5
 • Возач што не може да се затемнува:Lifud/eaglerise
 • Dimmab;e опционално:Triac/0-10v/dali
 • LED извор:COB/SMD
 • Оптичко решение:рефлектор
 • CRI:90 (опционално 95)
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки на производи

  ДЕНГ

  Фотографии на производи со вдлабнати светлински светла IP65 LED

  IP65 Valhalla (3070)
  фотобанка
  фотобанка (3)_副本
  IP65 Valhalla b(3070)
  ДЕНГ

  Спецификации на вдлабнати светла со ЛЕД IP65

  Тип

  Производ: IP65 водоотпорна светлина
  Модел бр.: ED2012

  Електронски

  Влезен напон:

  220V/AC

  Фреквенција:

  50 Hz

  Моќ:

  20 W

  Фактор на моќност:

  0,5

  Вкупно хармонично нарушување:

  <5%

  Сертификати:

  CE, Rohs, ERP

  Оптички

  Материјал за покривање:

  PC

  Сноп:

  38° 60°

  Количина на LED:

  1 ЕЕЗ

  LED пакет:

  COB/SMD

  Светлосна ефикасност:

  ≥90

  Температура на боја:

  2700-5000 K

  Индекс на рендерирање на бои:

  ≥90

  Структура на светилка

  Материјал за домување:

  Обработка на алуминиум

  Дијаметар:

  Φ165*H82mm

  Дупка за инсталација:

  Отсек со дупка Φ140mm

  Површина завршена

  Риби

  сликање во прав (бела боја/црна/приспособена боја)

  Навлака против сјај

  Боја

  бело/црно/сребрено/пиштолско/златно

  Водоотпорен

  IP

  65

  Други

  Тип на инсталација:

  Вграден тип (видете во Прирачникот)

  Апликација: Хотели, супермаркети, болница, патеки, метро станица, ресторани, канцеларии итн.
  Влажност на околината:

  ≥80% RH

  Собна температура:

  -10℃+40℃

  Температура на складирање:

  -20℃ ~ 50℃

  Температура на домување (работна):

  <70℃ (Ta=25℃)

  Животниот век:

  50000 H

  Забелешки:

  1. Сите слики и податоци погоре се само за ваша референца, моделите може малку да се разликуваат поради фабричката работа.

  2. Според барањата на правилата на Energy Star и другите правила, толеранција на моќност ±10% и CRI ±5.

  3. Толеранција на лумен излез 90% - 120%.

  4. Толеранција на аголот на зракот ±3° (агол под 25°) или ±5° (агол над 25°).

  5. Сите податоци се добиени на амбиентална температура 25℃.

  ДЕНГ

  IP65 LED димензија на вдлабнато место на светло

  (единица: mm ± 2 mm, следнава слика е референтна слика)

  Модел

  Дијаметар① (калибар) Дијаметар(Максимален надворешен дијаметар)

  Висина

  Предложено намалување на дупката

  Нето маса(Kg

  Забелешка

  ED2012

  165

  165

  82

  140

  0,65

   
  ДЕНГ

  Дистрибуција на светла со вдлабнато место на LED диоди IP65

  em1079-6
  em1079-7
  ДЕНГ

  Инсталација на вдлабнати светла со ЛЕД IP65

  Ве молиме, обрнете повеќе внимание на долунаведените инструкции при инсталацијата, за да избегнете каква било можна опасност од пожар, електричен удар или лична штета.

  em1079-8

  Инструкции за вдлабнати светла со ЛЕД IP65:

  1. Исклучете ја електричната енергија пред инсталацијата.

  2. Производот може да се користи во влажна средина.

  3. Ве молиме не блокирајте никакви предмети на светилката (скала на растојание од 70 mm), што дефинитивно ќе влијае на емисијата на топлина додека работи светилката.

  4. Ве молиме проверете двапати пред да вклучите струја дали жиците се 100% во ред, проверете дали напонот за светилката е правилен и нема краток спој.

  ДЕНГ

  IP65 LED жици со вдлабнати светла

  Светилката може директно да се поврзе со Градското електрично напојување и ќе има детално Упатство за употреба и дијаграм за поврзување.

  ДЕНГ

  Предупредување со вдлабнато место со LED светла IP65

  1. Светилката е само за внатрешно и суво нанесување, чувајте ја подалеку од топлина, пареа, влажно, масло, корозија итн, што може да влијае на нејзината трајност и да го скрати животниот век.

  2. Ве молиме строго да ги следите упатствата додека ја инсталирате за да избегнете каква било опасност или оштетување.

  3. Секоја инсталација, проверка или одржување треба да биде направена од професионалец, ве молиме не правете сами ако немате доволно поврзани знаења.

  4. За подобри и долги перформанси, ве молиме чистете ја светилката најмалку на секои половина година со мека крпа.(Не користете алкохол или разредувач како средство за чистење што може да ја оштети површината на светилката).

  5. Не изложувајте ја светилката под силно сонце, извори на топлина или други места со висока температура, а кутиите за складирање не можат да се натрупуваат што ги надминуваат барањата.

  ДЕНГ

  IP65 LED пакување со вдлабнато место светло

  em1079-9

  Пакет

  Димензии )

  LED Downlight

  Внатрешна кутија

  86*86*50мм

  Надворешна кутија

  420*420* 200 мм

  48 ЕЕЗ / картон

  Нето маса

  9.6kg

  Бруто тежина

  11.8kg

  Забелешки:

  1. Ако количината на полнење е помала од 48 парчиња во картон, треба да се користи бисерен памучен материјал за да се пополни преостанатиот простор.
  2. Прифатеното ниво на вчитување е 6 (видете на вистинското прикажано на картонската кутија).
  3. Пакетот може да биде според клиентот'специфично барање.
  4. Сите податоци за пакетот се само за референца, може да се разликуваат поради вистинската ситуација на пакување.
  ДЕНГ

  IP65 LED апликација за вдлабнато место за светло

  Хотели, супермаркети, болница, патеки, метро станица, ресторани, канцеларии итн.

  фотобанка
  фотобанка (1)
  фотобанка (1)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја